Klocki hamulcowe motocyklowe

Klocki hamulcowe do motocykli są dostępne w różnych typach, aby pasowały do ​​szerokiego zakresu zastosowań. Najczęściej spotykane na rynk...

Klocki hamulcowe do motocykli są dostępne w różnych typach, aby pasowały do ​​szerokiego zakresu zastosowań. Najczęściej spotykane na rynku klocki hamulcowe do motocykli to spiekane, organiczne, półspiekane i ceramiczne. Każdy typ ma swoje wady i zalety, a to, co jest dobre dla jednego typu maszyny, może nie koniecznie być odpowiednie dla innego. Aby wybrać najbardziej odpowiednie klocki hamu...

Klocki hamulcowe do motocykli są dostępne w różnych typach, aby pasowały do ​​szerokiego zakresu zastosowań. Najczęściej spotykane na rynku klocki hamulcowe do motocykli to spiekane, organiczne, półspiekane i ceramiczne. Każdy typ ma swoje wady i zalety, a to, co jest dobre dla jednego typu maszyny, może nie koniecznie być odpowiednie dla innego. Aby wybrać najbardziej odpowiednie klocki hamulcowe do swojego motocykla, należy wziąć pod uwagę kilka czynników, w tym materiał, z którego wykonane są tarcze hamulcowe, wagę maszyny, a nawet klimat, w którym żyjesz. Ponadto zawsze warto sprawdzić w instrukcji obsługi, jaki jest typ zalecanych klocków hamulcowych.

Jeśli jeździsz na niezmodyfikowanym motocyklu, spiekane klocki hamulcowe są dla Ciebie świetną opcją. To najpopularniejszy rodzaj klocków hamulcowych stosowany, jako oryginalne wyposażenie praktycznie wszystkich motocykli, w tym motocykli sportowych i terenowych. Spiekane klocki hamulcowe wytrzymują szeroki zakres warunków, w tym zimną i gorącą pogodę, a nawet deszcz i błoto. Wykonane z wykorzystaniem procesu spiekania polegającego na stapianiu metalicznych cząstek pod ekstremalnym ciśnieniem i wysoką temperaturą, wytrzymują dłużej w porównaniu z innymi typami klocków hamulcowych. Zapoznaj się z ofertą spiekanych klocków hamulcowych sklepu Lidor.

Organiczne klocki hamulcowe to najdelikatniejszy i najbardziej przyjazny dla wirnika rodzaj klocków motocyklowych. Wykonane z mieszanki włókien, takich jak węgiel i wypełniaczy połączonych ze sobą specjalnymi żywicami, są bardziej miękkie, zapewniając lepsze wyczucie i sprzężenie zwrotne podczas naciskania hamulca. Pozwala to na cichszą pracę hamulców i powoduje mniejsze zużycie tarcz, wydłużając ich żywotność. Chociaż nie sprawdzają się dobrze w mokrych i błotnistych warunkach, rozważ inne rodzaje klocków hamulcowych, takie jak kompozyt ceramiczny lub częściowo spiekane. Te ostatnie są idealnym kompromisem pomiędzy klockami organicznymi i spiekanymi, zapewniając najlepsze cechy obu.

Sklep Lidor poleca szeroka gamę motocyklowych klocków hamulcowych od najlepszych w branży, takich jak EBC, czy DB Brakes.

Czytaj więcej
Klocki Hamulcowe Motocyklowe, do Motocykla - Sklep Motocyklowy Lidor

Jest 59 produktów.

Pokazano 1-20 z 59 pozycji

Aktywne filtry