WYBIERZ MOTOCYKL

Po wyborze motocykla kliknij SZUKAJ - zobaczysz produkty dopasowane do niego. Aby zobaczyć wszystkie produkty dostępne w sklepie kliknij RESET i SZUKAJ.
1
2
3

Przewody układu hamulcowego

Większość współczesnych motocykli jest wyposażona w hamulce hydrauliczne oparte na zasadzie przekształcania energii kinetycznej w ciepło poprzez tarcie. Ta ...

Większość współczesnych motocykli jest wyposażona w hamulce hydrauliczne oparte na zasadzie przekształcania energii kinetycznej w ciepło poprzez tarcie. Ta energia kinetyczna jest wytwarzana przez motocyklistę, który naciska dźwignię lub naciska na pedał, aby wywierać nacisk na tłoki w zaciskach hamulcowych. Ciśnienie jest przenoszone przez elastyczne przewody hamulcowe lub węże hydrauliczne, które łączą cylin...

Większość współczesnych motocykli jest wyposażona w hamulce hydrauliczne oparte na zasadzie przekształcania energii kinetycznej w ciepło poprzez tarcie. Ta energia kinetyczna jest wytwarzana przez motocyklistę, który naciska dźwignię lub naciska na pedał, aby wywierać nacisk na tłoki w zaciskach hamulcowych. Ciśnienie jest przenoszone przez elastyczne przewody hamulcowe lub węże hydrauliczne, które łączą cylindry główne z zaciskami. Wydajność układu zależy bezpośrednio od zdolności przewodów hamulcowych do przeciwdziałania rozszerzaniu. W niektórych sytuacjach awaryjnych milisekundy mogą decydować o losie kierowcy, więc im wcześniej hamulce zaczną działać, tym lepiej. Wiele motocykli pochodzi z fabryki wyposażonych w gumowe przewody hamulcowe. Są wystarczająco elastyczne, aby umożliwić łatwe prowadzenie wzdłuż ramy motocykla, ale można je stosunkowo łatwo uszkodzić przez latające kamienie inne zanieczyszczenia drogowe. Z czasem wewnętrzna okładzina przewodów hamulcowych ulega degradacji, powodując pęknięcia, przez które płyn może dostać się do zewnętrznych warstw, a nawet powodować widoczne wybrzuszenia. Zmniejsza to zdolność przewodu hamulcowego do przenoszenia ciśnienia, co prowadzi do mniej skutecznego hamowania. Aby zapobiec awariom hamulców spowodowanym uszkodzeniami zewnętrznymi i rozszerzeniem okładzin, rozważ wymianę standardowych przewodów hamulcowych na ich plecione odpowiedniki. Przewody hamulcowe w oplocie motocyklowym ze stali nierdzewnej zostały zaprojektowane w celu zwiększenia siły hamowania i poprawy kontroli hamowania. Oprócz wytrzymałego pancerza ze stali nierdzewnej, takie węże mogą być wzmocnione teflonem lub podszewką z włókna aramidowego. Wewnętrzna podszewka została zaprojektowana, aby wytrzymać ekstremalnie niskie i wysokie temperatury. Ponadto linie te mogą być wyposażone w chromowane lub malowane proszkowo elementy wyposażenia, aby uzupełnić wygląd zewnętrzny motocykla. W sklepie internetowym Lidor oferujemy szeroką gamę najwyższej, jakości przewodów hamulcowych do motocykli niektórych najbardziej renomowanych producentów w branży. Tutaj znajdziesz produkty takich marek, jak, Accutronix, Galfer, Goodridge i wiele innych.

Czytaj więcej
Przewody układu hamulcowego w motocyklach różnych marek.

Upss... nic tu nie mamy do wyświetlenia? Niemożliwe! Wkrótce naprawimy ten błąd! Przepraszamy ale nie udało się znaleźć akcesoriów na tej stronie.

Jeżeli aktualnie korzystasz z wyszukiwarki po motocyklu to prawdopodobnie nie mamy nic dopasowanego do Twojego motocykla w tym miejscu. Zobacz inne kategorie lub zresetuj filtr. Produkty i dopasowania do model są na bieżąco uzupełniane i aktualizowane. Nie znalazłeś tego co Cię interesuje - napisz / zadzwoń do Nas!