Wkłady do filtrów powietrza

Twój motocykl można porównać do żywego organizmu, a jego silnik do bijącego serca, które do prawidłowego funkcjonowania potrzebuje wystarczającej ilości tle...

Twój motocykl można porównać do żywego organizmu, a jego silnik do bijącego serca, które do prawidłowego funkcjonowania potrzebuje wystarczającej ilości tlenu. Dlatego filtry powietrza do motocykli należą do podstawowych części każdego motocykla. Filtr powietrza musi zapobiegać przedostawaniu się kurzu, owadów i innych zanieczyszczeń do silnika, jednocześnie pozwalając na przepływ wystarczającej ilości czysteg...

Twój motocykl można porównać do żywego organizmu, a jego silnik do bijącego serca, które do prawidłowego funkcjonowania potrzebuje wystarczającej ilości tlenu. Dlatego filtry powietrza do motocykli należą do podstawowych części każdego motocykla. Filtr powietrza musi zapobiegać przedostawaniu się kurzu, owadów i innych zanieczyszczeń do silnika, jednocześnie pozwalając na przepływ wystarczającej ilości czystego powietrza. Bez powietrza proces spalania jest niemożliwy, więc gdy filtr powietrza jest zatkany brudem, wpływa to negatywnie na osiągi silnika i zwiększa zużycie paliwa. Oznacza to, że należy regularnie zmieniać lub czyścić filtr powietrza. 

Jeśli często jeździsz po pylistym terenie, musisz skrócić okresy między obsługowe filtra powietrza. Zapoznaj się z instrukcją obsługi, aby dowiedzieć się, jak wyjąć i wymienić filtr powietrza w motocyklu. Można go schować pod specjalną osłoną filtra powietrza po jednej ze stron silnika, dzięki czemu jest łatwo dostępny. W niektórych modelach motocykli procedura wymiany może być nieco bardziej skomplikowana - może być konieczne wyjęcie zbiornika paliwa, aby dostać się do osłony filtra powietrza. 

Wszystkie motocyklowe filtry powietrza można podzielić na dwie główne grupy - plisowane filtry powietrza na bazie papieru lub z bawełnianej gazy oraz zmywalne warstwowe filtry z pianki polimerowej. Zatkanego lub brudnego filtra papierowego nie można wyczyścić, więc w odpowiednim momencie trzeba go będzie wymienić. W przypadku większości modeli motocykli tę procedurę należy wykonywać raz lub dwa razy w roku, w zależności od warunków użytkowania i jazdy. W przypadku wielokrotnego użytku plisowanego bawełnianego filtra powietrza można po prostu wydmuchać kurz od wewnątrz za pomocą sprężarki powietrza. Taki filtr może być wielokrotnie używany, o ile nie jest uszkodzony. Sklep Lidor oferuje wkłady OEM, jak i wysokiej, jakości zamienniki do wielu maszyn typu chopper i cruiser. Polecamy tylko produkty sprawdzonych firm, takich jak K&N i HiFlo. Wejdź i sprawdź!

Czytaj więcej
Motocyklowe wkłady do filtrów powietrza - zamienniki i oryginały

Jest 56 produktów.

Pokazano 1-20 z 56 pozycji

Aktywne filtry